Sport :  Forum Sportowe The fastest message board... ever.
Forum sportowe 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
PRZESTRZEGANIE REGULAMINU
Autor: przes (IP zapamiętane)
Data: 05 Oct 2017 - 10:34:46

Witam

Rozmawiałem ostatnio z kilkoma kolegami o problemach z przestrzeganiem regulaminu w naszej lidze. Jest to problem występujący od wielu lat i wciąż nieopanowany przez prowadzących rozgrywki. Wprowadza to chaos w rozgrywkach i stwarza duże problemy prowadzącemu zapisy (Konrad Gajewicz). Nasza Liga się rozrasta i uważam, że trzeba to jak najszybciej ogarnąć. Przejawia się to w 3 kluczowych sprawach:

- przekładanie meczów więcej razy niż przewiduje regulamin (3 mecze/sezon)

- rozgrywanie meczu przełożonego po terminie regulaminowym (7 dni od oryginalnej daty).

- późne zgłaszanie wyników meczów

Niedawno naocznie zapoznałem się jak radzi sobie z takimi problemami podobna do naszej Lubelska Liga Tenisa Stołowego Amatorów.

- przekładanie meczów: przekładający zgłasza fakt przełożenia nie później niż 2 dni przed przełożonym meczem. Jeżeli drużyna ma wyczerpany limit przełożeń (2 mecze/runda) prowadzący informuje o tym przekładającego, mecz nie może zostać przełożony. Wszelka samowolka karana jest walkowerem, od kilku lat nie było takiego przypadku

- termin przełożonego meczu: jeżeli mecz nie zostanie rozegrany w regulaminowym terminie (6 dni) zostaje przyznany walkower. Zarząd zezwala na niewielkie ustępstwa w zakresie do kilku dni po terminie. Są to bardzo sporadyczne przypadki.

- zgłaszanie meczów: zaraz po meczu kierownik gospodarzy ma obowiązek zrobić zdjęcie protokołu i wysłać SMS lub mail do prowadzącego rozgrywki. Prowadzący wprowadza protokół (nie szczegółowy tylko sety). Regulamin nie przewiduje konsekwencji za opóźnienie ponieważ od kliku lat nigdy nie było przypadku opóźnienia zgłoszenia. Jeżeli jednak takowe by było drużyna jest upomniana słownie na stronie ligi. Dalsze konsekwencje nie są przewidziane bo nikomu unie przychodzi do głowy, że taki problem może mieć miejsce.

Rozmawiałem osobiście z prezesem Ligi Lubelskiej i powiedział mi, że u nich nie ma żadnego problemu z przestrzeganiem regulaminu, bo ich zawodnicy są zdyscyplinowani:) Jednak moje spostrzeżenia są zupełnie odmienne, ich zawodnicy są zdyscyplinowani bo zarząd jest bardzo konsekwentny i każdy wie, że łamiąc regulamin czeka go na 100% sroga kara. Nikt, absolutnie nikt, na to nie narzeka. Pomyślmy o tym aby to samo uzyskać w naszej lidze.

Pozdrawiam
Przemek Przesmycki

Re: PRZESTRZEGANIE REGULAMINU
Autor: Piotrek O (IP zapamiętane)
Data: 05 Oct 2017 - 19:23:42

Jestem ZA.
Regulamin stworzony został wspólnie i to nie przez jeden sezon. Grając w ŁLTSAiW zgadzamy się jednocześnie z jego postanowieniami i powinniśmy go przestrzegać. Co do kar - nie musi to być łamanie kołem , ale nagminnie łamiący regulamin powinni to odczuć.
Pozdrawiam
Piotr Okrasa

Autor: jakubkobos (IP zapamiętane)
Data: 05 Oct 2017 - 22:37:51

Na forum również trzeba wprowadzić jakiś porządek bo za duże śmieciowisko się zrobiło...

Data: 06 Oct 2017 - 16:17:03

W I lidze doszło do 3 przełożeń meczów. I to zrozumiałem bo terminarz był bardzo późno. Warto by napisać w komunikacie na stronie albo chociaż na forum, na kiedy drużyny zaplanowały te mecze rozegrać. Wpis typu "GOŚĆ" i nic więcej to bardzo dobry wstęp do przekładania spotkania w nieskończoność, jak to już bywało wcześniej. Apeluję o podawanie terminów, najlepiej w komunikacie na stronie, spowoduje to bezpośredni nacisk na drużynę na dotrzymanie terminu.

Pozdrawiam
Przemek Przesmycki

Autor: ROB (IP zapamiętane)
Data: 06 Oct 2017 - 18:11:33

Najkorzystniej wysłać protokół z informacją, która drużyna wystąpiła z inicjatywą przełożenia meczu i z nową ustaloną datą (zgodnie z regulaminem). Informacja jest widoczna w terminarzu dla wszystkich drużyn z danej ligi. Tak postępuje część drużyn. Info na forum o przełożeniu meczu po kilkunastu wątkach zniknie wśród nich.
Pozdrowionka
Rob

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2017-10-06 18:26 przez ROB.

Data: 10 Oct 2017 - 11:52:00

Witam

Czy możemy poznać daty rozegrania przełożonych meczów z 1 kolejki I ligi:
TG SOKÓŁ Zgierz I vs ENERGY-PAKO i X TEAM vs FALCO?

Przemek Przesmycki

Autor: darekj (IP zapamiętane)
Data: 10 Oct 2017 - 19:45:56

Mam takie pytanko w kwestii przekładania meczu.
Każde przełożenie to zawsze zgoda obustronna - nie da się przełożyć meczu jednostronnie. Przełożenie meczu nie jest prawem a jedynie możliwością.

Co złego stałoby się w sytuacji, gdy obie drużyny zgadzają się na przełożenie, ale limit przełożeń jest wyczerpany?

Czy w takich sytuacjach jest jakaś możliwość za wiedzą i zgodą Zarządu rozwiązać problem (pomińmy proszę pomysł z proszeniem przeciwnika o skorzystanie z jego limitu) ?

Dariusz Jędrzejka

Data: 10 Oct 2017 - 23:19:58

Kolego Dariuszu,

Skoro jesteś taki chętny do przekładania meczów to podpowiem, że wg. regulaminu możesz przekładać dowolną ilość meczów na termin wcześniejszy.

Pozdrawiam
Przemek Przesmycki

Data: 11 Oct 2017 - 10:46:12

Mecz TG SOKÓŁ Zgierz I vs ENERGY-PAKO przełożony na prośbę Gospodarza na dzień 17.10.2017 - wtorek. Goście wyrazili zgodę.

Ilość przełożeń meczy w sezonie jasno określa regulamin.

Pozdrowionka
Rob

Autor: Sitreg (IP zapamiętane)
Data: 11 Oct 2017 - 14:00:55

.

Data: 12 Oct 2017 - 01:02:03

Dziękuję za konkretną informację. Rozumiem, że mecz X-team - Falco został przełożony bez konkretnej daty rozegrania.

Przemek Szczepaniak (Stireg), co ci odbiło z tą "kropką" w kilkudziesięciu wpisach na forum?

Przemek Przesmycki

Autor: Sitreg (IP zapamiętane)
Data: 12 Oct 2017 - 08:40:21

Skoro nie ma administratora forum ktory wazne tematy podpinalby na gorze forum, ulozylem ppsty wedlug waznosci przy okazji przesuwajac spam pana S. jak najnizej ;)

Data: 12 Oct 2017 - 09:32:29

X-team vs Falco zgodnie z regulaminem

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.