Zawody z okazji 200-lecia Andrespola wyniki i ...
(data: 2009-09-23)

Nowa strona 1

 

 

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

Z okazji 200-lecia Andrespola

 

 

 

19-20 września - G.O.S. i R. „RELAKS” w Wiśniowej Górze

 

      

 

 

Zawody w Wiśniowej Górze rozpoczęły się od dwóch miłych akcentów.

Pierwszym było wręczenie Jarosławowi Ługowskiemu pamiątkowej  patery jako wyraz podziękowania za wieloletnie  wsparcie i zaangażowanie w popularyzacji tenisa stołowego.

Drugie wyróżnienie otrzymał Jakub Placek. Za przyznanie się do zagrania ręką przy piłce meczowej dla rywala (9:10 w piątym secie) kluczowego pojedynku  Letniego Grand Prix Elty oraz nienaganne zachowanie w czasie swoich kilkuletnich występów w Grand Prix Łodzi Amatorów Tenisa Stołowego Kuba otrzymał  PUCHAR FAIR PLAY.

 

W turnieju otwartym mężczyzn bezkonkurencyjny był Kazimierz Wiszowaty, który wygrał zawody bez straty seta. Natomiast Patrycja Wiktor, musiała w finale rozegrać aż 7 setów, aby zwyciężczynią turnieju kobiet.

W finałowym turnieju Grand Prix Łodzi Amatorów nie mogło wystąpić kilku czołowych zawodników, co nie umniejsza w żadnej mierze sukcesu Andrzeja Wawrzyniaka, który go w dość przekonujący sposób wygrał.

 

W turniejach szkolnych było różnie z frekwencją i poziomem sportowym, ale jesteśmy (organizatorzy) bardzo zadowoleni z tych kategorii, ponieważ udało nam się sprawić, że uśmiechnięci byli nie tylko zwycięzcy, ale i Ci, którym się powiodło trochę gorzej oraz liczne grono rodziców i opiekunów. Pamiątkowe dyplomy, w które zapewnił Pan Wisław Mruk otrzymali nie tylko medaliści, a emblematy z logo imprezy ufundowane przez kierownika zawodów otrzymali wszyscy finaliści GP

oraz osoby które zostały na dekoracji ostatniej rozrywanej kategorii.

Na najwyższym poziomie stał turniej gimnazjalistów, który wygrał Witek Uzarczyk.

Witek jest bardzo sympatycznym młodzieńcem, uczestniczy różnych zawodach

m.in. w naszych turniejach dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i bardzo było mi przykro, gdy przyjechał na ostanie Otwarte Mistrzostwa Łodzi Amatorów i nie mógł w nich wystąpić ponieważ nie spełniał dość rygorystycznych, ale koniecznych kryteriów uczestnictwa. Bardzo się ucieszyłem, że się na Nas nie obraził i przyjechał na kolejne nasze zawody. I chyba fajnie  że udało mu się wgrana w tych zawodach.

 

KOLEJNOŚĆ W POSZCZEGÓLNYCH TURNIEJACH: 

OTWARTY TURNIEJ KOBIET

 

 

 

 

 

1.

Wiktor  Patrycja

ULKS Moszczenica

 

2.

Lewandowska Iwona     

KS ELTA Łódź

 

3-4

Jagodzińska Klaudia

ULKS Moszczenica

 

 

Szewczyk Anna

ULKS Moszczenica

 

5-6

Marciniak Iza

MKS Jedynka Łódź

 

 

Kuwerska Katarzyna

ULKS Moszczenica

 

7.

Kuwerska Karina

ULKS Moszczenica

 

 

 

 

 

OTWARTY TURNIEJ MĘŻCZYZN

 

 

 

 

 

1.

Wiszowaty Kazimierz

KS KROTOSZ

 

2.

Koziarski Jacek

Skierniewice

 

3-4

Dzwonkowski Wiktor

LKS Stomil Bełchatów

 

 

Łażewski Kamil        

UKS Bednary

 

5-6

Łoś Sylwester

KS ENERGETYK Łódź

 

 

Dulęba Bartłomiej

MKS Jedynka Łódź

 

7-8

Wawrzyniak Andrzej    

Sochaczew

 

 

Radwański Robert

KS ELTA Łódź

 

9-12

Posmyk Łukasz

ŁTSR Łask

 

 

Gajewicz Konrad       

X TEAM

 

 

Walaszczyk Rafał

GLKS Burza Pawlikowice

 

 

Konecki Adam          

KS ENERGETYK Łódź

 

13-16

Szyszka Stanisław

Lututów

 

 

Mazur Paweł

UKS "Włókniarz" Pabianice

 

 

Konecki Daniel

KS ENERGETYK Łódź

 

 

Myczka Przemysław     

UKS Bednary

 

17-24

Frątczak Daniel

Łódź

 

 

Kapica Marek          

Lututów

 

 

Rybikowski Przemysław

WHSP Łódź

 

 

Rybikowski Szymon

KS Elta Łódź

 

 

Placek Jakub          

UKS Bednary

 

 

Ostrowski Dawid       

UNIWRSYTET MEDYCZNY Łódź

 

 

Juszko Andrzej

KS ENERGETYK Łódź

 

 

Kowalski.Mateusz

UKS "Włókniarz" Pabianice

 

25-32

Szcześniak Karol      

LUKS Koźle

 

 

Olbiński Janusz       

ŁZE JEDYNKA

 

 

Marciniak Zbigniew    

MKS Jedynka Łódź

 

 

Dobrogoszcz Kamil

ULKS Moszczenica

 

 

Dubiela Jacek         

MKS Jedynka Łódź

 

 

Ługowski Jarosław     

ANJ Ługowscy Łódź

 

 

Stefańczyk Bogusław   

TBS Piekarnia

 

33-48

Ryczek Henryk

HETMAN Zamość

 

 

Rebkowiec Waldemar

ŁZE II

 

 

Marchwicki Oskar      

Łódź

 

 

Kopczyński Jerzy      

Łódź

 

 

Banaszczyk Michał

ULKS Moszczenica

 

 

Kowalski Jacek

Łask

 

 

Słoka Patryk

Stąporków

 

 

Banasiak Jarosław

ŁZE DYSTRYBUCJA

 

 

Mruk Wiesław

ŁZE DYSTRYBUCJA

 

 

Ciesiołkiewicz Waldemar

WHSP Łódź

 

 

Kunert Szymon

MKS Jedynka Łódź

 

 

Kalinowski Tomasz

Łódź

 

 

Sobiela Marcin        

Lututów

 

 

Kapusta Marcin        

Głowno      

 

 

Wasiak Roman          

Rzgów

 

 

Celmer Tomasz

Włocławek

 

49-53

Skiba Robert

MKS Jedynka Łódź

 

 

Fałek Fabian

ULKS Moszczenica

 

 

Przybyłek Przemysław  

Głowno      

 

 

Golas Krzysztof

Lututów

 

 

Kopczyński Adam     

Łódź

 

 

 

 

 

 

"OLDBOJ"

 

 

 

 

 

 

1.

Badziak Mirosław

Pabianice

 

2.

Pytkowski Tadeusz   

Łowicz

 

3

Żywotek Sylwester

Łódź

 

4

Domański Marian

Andrzejów

 

5-6

Olbiński Janusz       

Łódź

 

 

Urbańczyk Stanisław

Łódź

 

7

Gajewicz Mariusz

Łódź

 

 

 

 

 

 

"AMATOR"

 

 

 

 

 

 

1.

Kapica Marek          

Lututów

 

2.

Szcześniak Karol      

LUKS KOŹLE

 

3-4

Przybyłek Przemysław  

Głowno      

 

 

Słoka Patryk

Stąporków

 

5-8

Kopczyński Jerzy      

Łódź

 

 

Sobiela Marcin        

Lututów

 

 

Mruk Wiesław

Łódź

 

 

Stefańczyk Bogusław   

TBS Piekarnia

 

9-12

Kowalski Jacek

Łask

 

 

Sułkowski Jacek

Andrzejów   

 

 

Świątek Dawid

Łódź

 

 

Szyszka Stanisław

Lututów

 

13-16

Kapusta Marcin        

Głowno      

 

 

Moskwa Dariusz

Koźle

 

 

Mucha Bartek

Łódź        

 

 

Małecki Konrad

Wisniowa Góra

 

17-20

Wolanin Jarek

Koźle

 

 

Golas Krzysztof

Lututów

 

 

Kamiński Przemysław

Kraszew

 

 

Maniak Paweł

Krzepocinek 

 

21-24

Świątek Marcin

Łódź

 

 

Olkusz Bartek

Kraszew

 

 

Kopczyński Adam     

Łódź

 

 

Gorczyca Robert

Jordanów

 

 

 

 

 

 

 

 

turniej finałowy GRAND PRIX ŁODZI 08/09

 

 

 

 

 

1.

Wawrzyniak Andrzej    

Sochaczew

 

2.

Łażewski Kamil        

TOMMARK

 

3-4

Placek Jakub          

Skierniewice

 

 

Ostrowski Dawid       

UNIWERSYTET MEDYCZNY

 

5-8

Ciesiołkiewicz Waldemar

WHSP     

 

 

Gajewicz Konrad       

X TEAM

 

 

Placek Krzysztof      

TOMMARK

 

 

Wrzosek Andrzej       

Rawa Mazowiecka

 

9-12

Myczka Przemysław      

Bednary     

 

 

Konecki Adam          

ADAMEX     

 

 

Wasiak Roman          

Rzgów       

 

 

Stefańczyk Bogusław   

TBS Piekarnia

 

13-16

Lewandowska Iwona     

ŁZE JEDYNKA

 

 

Kalina Leszek         

TOMMARK

 

 

Marciniak Zbigniew    

POLESIANKA

 

 

Wójcik Paweł          

Łowicz

 

17-20

Dubiela Jacek         

POLESIANKA

 

 

Rudak Mateusz         

Łowicz

 

 

Pytkowski Tadeusz     

Łowicz      

 

 

Banasiak Jarosław     

ŁZE IV

 

21-24

Kopczyński Jerzy      

AMPER

 

 

Marciniak Iza 

Łódź

 

 

Olbiński Janusz       

ŁZE JEDYNKA

 

 

Szcześniak Karol      

LUKS KOŹLE

 

TURNIEJE SZKOLNE

 
 

 

 

 

 

 

do III klasy Szkoły Podstawowej

 

 

 

 

 

 

dziewczynki

 

 

1.

Brzęczek Eliza

LKS Biała Rawska

 

2.

Rataj Magdalena

PIKTS "WOBISTAL Piotrków Trybunalski

 

3.

Kuwerska Karina

ULKS Moszczenica

 

4.

Kuśmierska Wiktoria

PIKTS "WOBISTAL Piotrków Trybunalski

 

 

 

 

 

 

chłopcy

 

 

1.

Kwapiś Filip

Rawa Mazowiecka

 

2.

Mielczarek Maciej

Łódź

 

3.

Kwapiś Kuba

Rawa Mazowiecka

 

 

 

 

 

 

 klasy IV-VI Szkoły Podstawowej

 

 

 

 

 

 

dziewczęta

 

 

1.

Nowakowska Anna

UMKS Księżak Łowicz

 

2.

Rataj Michalina

PIKTS "WOBISTAL Piotrków Trybunalski

 

 

 

 

 

 

chłopcy

 

 

1.

Kukla Arkadiusz

MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka

 

2.

Jaworski Jakub

KS  Elta  Łódź

 

3-4

Czech Seweryn

LKS Biała Rawska

 

 

Kuśmierski Jakub

PIKTS "WOBISTAL Piotrków Trybunalski

 

5-8

Dubiela Dawid

MKS Jedynka  Łódź

 

 

Stobiecki Michał

Pałac Młodzieży

 

 

Szczepanek Dominik

UMKS Książak  Łowicz

 

 

Szczepanek Michał

UMKS Książak  Łowicz

 

9-12

Jaskólski  Tomasz

LKS Biała Rawska

 

 

Majcherczyk  Dariusz

KS  Elta  Łódź

 

 

Potakowski  Michał

KS  Elta  Łódź

 

 

Śliwonik Krzysztof

Brzeziny

 

13-15

Brzeziński Bartosz

Łódź

 

 

Kiełbik Marek

Brzeziny

 

 

Krysiak Kamil

Łódź

 

 

 

 

 

 

gimnazjalistki

 

 

 

 

 

 

1.

Włóczyńska Ksenia

UMKS Książak  Łowicz

 

2.

Ługowsjka Natalia

MKS Jedynka Łódź

 

3-4

Kuwerska Katarzyna

ULKS Moszczenica

 

 

Nowakowska Anna

UMKS Księżak Łowicz

 

5-7

Dzwonek Adrianna

PIKTS "WOBISTAL Piotrków Trybunalski

 

 

Wszelaka Kinga

PIKTS "WOBISTAL Piotrków Trybunalski

 

 

Rataj Michalina

PIKTS "WOBISTAL Piotrków Trybunalski

 

 

 

 

 

 

gimnazjaliści

 

 

 

 

 

 

1.

Uzarczyk  Witold

ŁTSR Łask

 

2.

Rybak Damian

LKS Biała Rawska

 

3-4

Szyszka   Kamil

MKS Jedynka Łódź

 

 

Podsędek   Piotr

ŁTSR Łask

 

5-8

Stochmal Maciej

Bilcza

 

 

Dębowski Krzysztof

KS Elta Łódź

 

 

Sitarek Grzegorz

MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka

 

 

Podsędek Mateusz

UMKS Księżak Łowicz

 

9-12

Kryński Tomasz

Biała Rawska

 

 

Zwierz Przemysław

MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka

 

 

Banaszczyk Michał

ULKS Moszczenica

 

 

Fałek Fabian

ULKS Moszczenica

 

13-16

Stochmal Michał

Bilcza

 

 

Czech Karol

MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka

 

 

Gumiński Mateusz

MLUKS Brzeziny

 

 

Ługowski Artur

MKS Jedynka Łódź

 

Turniej pocieszenia amatorów wygrał Jacek Dubiela, natomiast największe

 

turnieje w mini-darta wygrali Waldemar Rebkowiec i Konrad Małecki.

 

W realizacji zawodów pomogli:

 

 

Urząd Gminy Andrespol, GOSiR w Wisniowej Górze, STONE MASTER,

 

Łódzki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego, DREWNOSTYL,

 

Łódzka Liga Amatorów i Weteranów Tenisa Stołowego.

Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy pomagali w prowadzeniu zawodów.

 

Wielkie podziękowania dla Dyrektora GOSIR w Wiśniowej Górze

Pana Bogdana Kamińskiego, Panów Jarosława Ługowskiego i Wiesława Mruka oraz Pań Iwony Lewndowskiej i Izy Marciniak.

 

Za wsparcie medialne dziękujemy Pani Kasi z Radia Łódź i Panu Darkowi

z Dziennika Łódzkiego, oraz  tym moderatorom  stron internetowych, którzy zamieścili informacje o imprezie.

 
 

 

 

 

 

Waldemar Ciesiołkiewicz

 

 

 

 

 
             

 

 



«« powrt